Haberler

Gönüller bir oldu, Mahalle Gönüllüleri Tuzla’da buluştu

Gönül Elleri Çarşısı’nın, mağdur olan ailelere ulaşmak için hayata geçirdiği Mahalle Gönüllüleri düzenlenen etkinlikle bir araya geldi. Programa katılan Dr. Şadi Yazıcı, tüm gönüllülere teşekkürlerini ileterek, “14 yıl boyunca sizin yaptığınız bütün çalışmalara yakından şahidim, Allah sizden razı olsun. Size hizmet etmekten, sizlerle birlikte hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. İyi ki varsınız” dedi.

Yüzü aşkın Gönül Elleri Çarşısı Mahalle Gönüllüsünün katılım sağladığı programda Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Gönül Elleri Çarşısı Kurucu Gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı da yer aldı. Güzel hava ile manzara eşliğinde bir araya gelen kadınlar hem birlikte olmanın keyfini sürdü hem de deniz manzarasına karşı ettikleri muhabbetin memnuniyetini dile getirdi. 

“SİZE HİZMET ETMEKTEN, SİZLERLE BİRLİKTE HİZMET ETMEKTEN ONUR VE GURUR DUYUYORUM” 

Öncelikle gönüllü kadınlara teşekkürlerini ileten Başkan Yazıcı, “Nezaket, letafet ve merhametimizle Tuzla’daki bütün mahallelerde, sitelerde, sokaklarda hiçbir engellisi, yetimi, yaşlısı, dulu kalmadan herkese yardım etme gayret ve çabasını göstereceğiz dedik. Bunun için 14 yıldır çalıştık. Bu 14 yıl boyunca sizin yaptığınız bütün çalışmalara şahidim. Bu yaptığınız çalışmalardan ötürü hem bu dünyada hem de öteki dünyada şahitlik edeceğim; Allah sizden razı olsun. Size hizmet etmekten, sizlerle birlikte hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu. 

“HER MAHALLEDE HER SOKAKTA HER SİTEDE BİR GÖNÜLLÜMÜZ OLSUN İSTİYORUZ” 

Gönül Elleri Çarşısı Kurucu Gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı ise “Gönül Elleri Çarşısı 14 yaşına girdi. 14 komisyonu ile şu anda aktif bir şekilde çalışıyor, dezavantajlı kesimlerle el uzatmaya devam ediyor. Yetimi, engellisi, yaşlısı, yalnız yaşayan kadınları, çocuğu ile tek başına hayat mücadelesi veren olmak üzere tüm dezavantajlı kesimlere ulaşmaya çalışıyoruz. Kadın ruhunun toplumun sirayet ettiği her yerde bahar tomurcukları açtıracağını düşündüğümüz için, başkanımız da öyle düşünmüş olmalı ki 14 yıl önce dezavantajlı kesimleri; kadın ve çocukları yine biz kadın ve çocuklara emanet etti. O günden bu yana bizler sizlerin sayesinde Tuzla’mızdaki, tüm dezavantajlı kesimlere ulaşmaya çalışıyoruz. Mağdur olan ailelere ulaşmak için Mahalle Gönüllülerimizi kurduk. Sitelerde, ara sokaklarda bizim göremediğimiz ama komşularının görebildiği dezavantajlı kişilere ulaşmaktı amacımız. Sadece isteyene değil istemeyene de ulaşmak için çabalıyoruz. Biz istemeyenin daha çok ihtiyacı olduğunu düşünerek Mahalle Gönüllülerimizi kurduk. Her mahallede her sokakta her sitede bir gönüllümüz olsun istiyor, bu amaçla çalışıyoruz” diye konuştu. 

“DURUMU İYİ OLMAYAN AİLELERİ VEYA GÖRDÜĞÜMÜZ SORUNLARI BELEDİYEMİZE BİLDİRİYORUZ” 

Gönüllülerden Fatma Kınacı ise “Durumu iyi olmayan aileleri veya gördüğümüz sorunları belediyemize bildiriyoruz. Arkadaşlığımız, insanlarla kaynaşmak, birbirimizin dertleriyle dertlenmek, gördüğümüz her şeyi belediyemize iletmek ve anında çözümlenmesi için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Bugün de çok memnun olduk. Genelde böyle toplantılarımız oluyor ama bu güzel havada insanlarımızla birlikte olmak beni çok mutlu etti” dedi.
Yayınlanma Tarihi : 27.12.2023