Haberler

Tuzla Belediyesi’nde En Düşük Maaş 31 Bin Tl Oldu

Tuzla Belediyesi, memur ve sözleşmeli personel ile yaptığı sosyal denge sözleşmesini yenileyerek, aylık ödemelerde ve sosyal haklarda yüzde 400’e varan iyileştirmeler yaptı. Ayrıca belediyenin tüm işçilerine de refah payı zammı vererek, en düşük ücreti yüzde 130’dan fazla artırdı. Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, personelinin hak ettiği değeri görmesi için çalıştıklarını belirtti.

Tuzla Belediyesi, personeline yönelik yaptığı sosyal ve ekonomik desteklerle örnek bir belediyecilik anlayışı sergiliyor. Belediye, memur ve sözleşmeli personel ile yaptığı sosyal denge sözleşmesini yenileyerek, aylık ödemelerde ve sosyal haklarda yüzde 400’e varan iyileştirmeler yaptı. Bu kapsamda, personelin eğitim, bayram, ramazan, gıda paketi, ölüm yardımı, engelli çocuk yardımı gibi kalemlerden faydalanması sağlandı. Tuzla Belediyesi, İstanbul’un sosyal denge aylık ödemesinin haricinde bu kalemlerin olduğu tek belediye olma özelliğini taşıyor.

EN DÜŞÜK ÜCRET YÜZDE 130’DAN FAZLA ARTTI

Tuzla Belediyesi ayrıca tüm işçilerine refah payı zammı vererek, en düşük ücreti yüzde 130’dan fazla artırdı. Böylelikle, yıllık enflasyonun iki katından fazla ücret artışı gerçekleştirdi. Belediyenin tüm işçilerine geçtiğimiz yıl yaptığı ek iyileştirmeler ve bugün verdiği refah payı zammı ile birlikte 2023 Ocak ayında 13.500 seviyelerinde olan en düşük ücreti 31.000 seviyelerine taşıdı.

“ÇALIŞANLARIMIZLA TUZLA HALKINA EN İYİ HİZMETİ ÜRETEBİLMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, personeline yönelik yaptıkları destekler hakkında şunları söyledi: “Tuzla’ya hizmet sunduğumuz sahada ve kurumsal olarak yaptığımız tüm hizmetlerde emeği olan personelimiz, işçi ve memurlarımızla ilgili 3 imza attık. Onların alın ve akıl terlerini karşılamak adına enflasyon hesabının üzerinde ve onları hayat standartlarının altına düşürmeden yaşamaları için elimizden geleni yaptık. Hayırlı olsun. Biz çalışanlarımızla Tuzla halkına en iyi hizmeti üretebilmek için gayret ediyoruz” dedi.
Yayınlanma Tarihi : 19.01.2024