Haberler

Gençlere Mesajım

Gençlere Mesajım

Sevgili genç kardeşim,

Sizlere hizmet etmeye başladığım ilk günden beri, varlığı ile beni onurlandıran çok değerli gençlerimiz; siz ki çağın gerektirdiği bilgiyle donanmış, öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık kişilikleriniz ile ülkemizi geleceğe taşıyacak bir nesilsiniz. Sizler, tarihini bilen, yüzü geleceğe dönük, vatanına, milletine sahip çıkan, dahası bunları korumak için tüm imkanları seferber eden bir gençliksiniz.

İlçemizde bu bilinçle, ‘Gençlik Eşittir Gelecek’ sloganı ışığında birçok projeyi hayata geçirdik. Kendinizi ifade ederken ya da geleceğe dokunmak için adım atarken seçtiğiniz yolların sağlamlığı yine projelerle şekillendi. Gençliği odağımıza alarak sağlık, kültür, sanat, spor ve daha birçok alanda gerçekleştirdiğimiz vizyon projelerimizle, Tuzla’mızı her geçen gün daha tercih edilebilir bir kent haline getirdik. ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonumuz ile kütüphaneler, etüt merkezleri, gençlik gemisi, Youtube stüdyosu, gençlik kampı, buz pateni, bowling salonları gibi merkezlerimizde ilgi alanlarınıza göre farklı etkinlikleri hizmetinize sunduk. Bu imkanlardan yararlanan sizler, şimdi kendi yolunuzu seçecek ve yeni neslin sizin gibi yetişebilmesi için önemli bir karar vereceksiniz. Evet, bu kararı siz vereceksiniz.

Cumhuriyetin yeni yüzyılında; sosyal belediyeciliği, gönül belediyeciliğimizle de birleştirdiğimiz anlayışımızla, sevgili gençlerimizin hizmet beklentisi ve taleplerini karşılayan geniş kapsamlı yeni vaatlerimizle karşınızdayız.

“Global düşün yerel uygula bilinci ve gençlik eşittir gelecek” inancıyla yeni fikirler ve projeleri üretirken bu süreçte düşüncelerinizi bizimle paylaşabilmeniz için sizleri yol arkadaşlığına çağırıyorum. Daha yapacağımız birçok proje var ve onları hayata geçirirken birlikte alacağımız yolun kıymetini sizler de en az benim gibi biliyorsunuz. Görüşleriniz öyle değerli ki, sizi tüm düşüncelerinizle seviyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz sizlerle büyük gurur duyuyorum.

Tercihlerimizin geleceğimizi şekillendirdiği bilinci ile hep beraber hizmet ve fikir üretmeye devam edeceğiz.

Sizi en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum.
Yayınlanma Tarihi : 01.01.2020