Manşet Haberler

Başkan Yazıcı, 14 Yıldır Devam Ettirdiği Geleneği İle 50 Bininci Vatandaşa Ulaştı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, perşembe günleri düzenlediği ‘Randevusuz Halk Günü’ buluşmaları kapsamında bu hafta 50 bininci vatandaşa ulaştı. Başkan Yazıcı ile görüşmek için belediyeye gelen 50 bininci vatandaşa çiçek takdim edildi. Başkan Yazıcı, “Tuzla halkıyla diyaloğumuzu kurarken her türlü iletişim modelini deniyoruz. Fakat belediyenin girişinde gerçekleştirdiğimiz Halk Günü görüşmesi, vatandaşlarımızla kurduğumuz en güzel bağlardan bir tanesi. Bu görüşmelere devam edeceğiz, iyi ki varlar” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Tuzla’da ulaşamadığımız vatandaş kalmasın’ mottosuyla düzenlediği ‘Randevusuz Halk Günü’ programı 14 yıldır devam ediyor. Başkan Yazıcı’nın Tuzla Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın birinci katında, Tuzlalı vatandaşların talep ve önerilerini dinlediği, çözümleri için ilgili müdürlüklere talimat verdiği Halk Günü görüşmelerinde bu hafta 50 bininci vatandaşa ulaşıldı. Başkan Yazıcı ile görüşmek için ilk kez belediyeye geldiğini belirten Gürbüz Irmak, “Biz derdimizi anlatmaya geldik, çiçekle karşılaştık. Belediye başkanı ile birebir görüşebilmek ve başkanın derdinizi dinlemesi çok güzel, bundan iyi bir şey var mı” diye konuştu. 

“50 BİNİNCİ GÖRÜŞMEMİZİ YAPTIK” 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Belediyemizin girişine masamızı kurarak randevusuz bir şekilde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Onlarla yardım, imar, ruhsat ya da komşusu ile olan sorununu dahil olmak üzere her türlü problemi konuşuyoruz. Belediye ile ilgili herhangi bir işini halletmek isteyen vatandaşlarımızla 3 dönemden beri devam ettirdiğim belediye başkanlığı görevimde, her perşembe saat 09.00’da gerçekleştirdiğimiz Halk Günü görüşmelerimizde bugün 50 bininci vatandaşımızla görüştüm. Beyefendi, belediyeye ilk defa geliyormuş, biraz şok yaşadı. 50 bininci görüşmeyi yaptık. Tuzla halkıyla diyaloğumuzu kurarken her türlü iletişim modelini deniyoruz. Fakat belediyenin girişinde gerçekleştirdiğimiz Halk Günü görüşmesi, vatandaşlarımızla kurduğumuz en güzel bağlardan bir tanesi. Bu görüşmelere devam edeceğiz, iyi ki varlar” ifadelerini kullandı.

“HİZMET ÇOK GÜZEL, İNŞALLAH DEVAMI GELİR” 

50 bininci vatandaş olan Gürbüz Irmak ise “2009’dan beri Tuzla’da yaşıyorum, ilk kez de Başkan Bey ile görüşmeye geldim. Biz de şaşkınlık içindeyim, dediğim gibi ilk kez geldik ve böyle bir sürprizle karşılaştık. Buluşma günleri çok güzel. Bugün niyetli olmama rağmen burada çay, kek, pasta, su gibi birçok hizmet var. Hizmet çok güzel, inşallah devamı gelir. Biz derdimizi anlatmaya geldik, çiçekle karşılaştık. Sorunumuz umarım çözülür, 15 senedir benim dairem tam değil. Belediye başkanı ile birebir görüşebilmek ve başkanın derdinizi dinlemesi çok güzel, bundan iyi bir şey var mı?” dedi.
Yayınlanma Tarihi : 02.02.2024